I Penduari Adriatik Coli

Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë Adriatik Coli. esmeri_king. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. b/BalkanWeb). Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. I penduari, Adriatik Coli. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Sipas Adriatik Colit, arma në kokën e Petkut është shkrehur nga Klodian Saliu, një prej anëtarëve të "bandës", i vrarë në vitin 2005. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë Adriatik Coli. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Indrit Taullaj. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Ipenduari Adriatik Coli nuk ka heshtur. 36-vjeçari u dënua nga. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. 2017 (V-37/17) Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, e përbërë nga: Bashkim Dedja, Kryetar, Vladimir Kristo, Vitore Tusha, Fatmir Hoxha, Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo, anëtarë, me sekretare Belma Lleshi, në datën 02. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Dëshmitari i Drejtësisë Adriatik Coli tregon: Ne ishim te klubi i Lates. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. HISTORIKU I BANDËS SË DURRËSIT. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Julian Meçe. Indrit Taullaj. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Klodian Saliu. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Julian Meçe. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. 37 datë 25. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. Nga Armand Bajrami. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Ipenduari Adriatik Coli nuk ka heshtur. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë Adriatik Coli. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. Ilir Xhunga. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. LEXO EDHE VIDEO/ Paloka ironizon Ramën: Kllouni e ka vendin në cirk, jo në krye të Qeverisë Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Indrit Taullaj. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. I penduari, Adriatik Coli. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. esmeri_king. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. 35-vjeçari nga Kosova, i cili në vitin 2005 tentoi të vriste Berishën do të gjykohet me procedurë normale. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: “Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Madje, ishte ndër […]. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Indrit Taullaj. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. 36-vjeçari u dënua nga. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t'i përdornin. Adriatik Coli. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Dëshmitari i Drejtësisë Adriatik Coli tregon: Ne ishim te klubi i Lates. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Adriatik Coli. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: “Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Klodian Saliu. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. falco_ich_liebe_dich_jeanny. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. com website. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Vetë Adriatik Coli ka deklaruar se nuk e kam parë Altin Ollonin të dalë dhe gjykimi i çështjes në shkallë të parë bëri të mundur të provojë të kundërtën e përfundimeve të arritura nga Gjykata e Shkallës Parë Krimeve të Rënda me vendimin nr. Adriatik Coli. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. I penduari, Adriatik Coli. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Klodian Saliu. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Ilir Xhunga. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu “Shekulli” boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Në seancën e radhës do të thirret për t’u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Voice of Albanians. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. b/BalkanWeb). Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Madje, ishte ndër […]. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Më herët, Petku ishte torturuar për vdekje nga djemtë e "bandës", të cilët dyshonin se ai ishte dërguar nga grupi kundërshta­r për t'u vëzhguar lëvizjet. Julian Meçe. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Madje, ishte ndër […]. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Detajet janë zbardhur nga "i penduari" i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë pasi kreu 10 vjet burg dhe pranoi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke rrëfyer krimet e bandës. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. 36-vjeçari u dënua nga. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Madje, ishte ndër […]. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Ilir Xhunga. Sipas Adriatik Colit, arma në kokën e Petkut është shkrehur nga Klodian Saliu, një prej anëtarëve të "bandës", i vrarë në vitin 2005. 37 datë 25. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATENTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. esmeri_king. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. dhënë nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor, thu-het se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Sipas Adriatik Colit, arma në kokën e Petkut është shkrehur nga Klodian Saliu, një prej anëtarëve të "bandës", i vrarë në vitin 2005. b/BalkanWeb). I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Julian Meçe. esmeri_king. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ilir Xhunga. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. tjerë të këtij procesi. com website. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. I penduari, Adriatik Coli. I pari u dënua me burgim të përjetshëm, por për shkak të përfitimit të statusit të. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. HISTORIKU I BANDËS SË DURRËSIT. Indrit Taullaj. Klodian Saliu. com website. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. com website. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Adriatik Coli. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Adriatik Coli. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë Adriatik Coli. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Please Wait 0 %. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Ilir Xhunga. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. ua nga Gjykata e Kr. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. U dënua me 10 vite burg. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. Klodian Saliu. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. "Atë ditë që u vendos me i gjujt Tan Sallakut, Luli më nis për të shkuar në Tirane te Geri, nuk ia di emrin. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. ua nga Gjykata e Kr. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Dëshmitari i Drejtësisë Adriatik Coli tregon: Ne ishim te klubi i Lates. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Në seancën e radhës do të thirret për t’u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Julian Meçe. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. 35-vjeçari nga Kosova, i cili në vitin 2005 tentoi të vriste Berishën do të gjykohet me procedurë normale. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga. TIRANE –Adriatik Coli, i penduari i “Bandës së Durrësit”, dëshmia e të cilit “ngujoi” pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Voice of Albanians. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Julian Meçe. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. Voice of Albanians. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Indrit Taullaj. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. ua nga Gjykata e Kr. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Në spital ai tha se… "Hakmarrja" dhe "larja e hesapeve" janë dy pista, në të cilat i ka shtrirë hetimet Policia për zbardhjen e atentatit të ndodhur mesditën e së enjtes në Durrës, ku mbetën të plagosur Plaurent Dervishaj dhe Juljan Meçe. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Edhe këtë herë, Coli u paraqit para trupës gjykuese me statusin e të penduarit dhe bashkëpunëtorit të. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Ipenduari Adriatik Coli nuk ka heshtur. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ekonomstja. Dënimet e tjera Dritan (Adriatik) Coli 10 vite burg (i penduar). Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si "anëtarë" të "bandës", gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Julian Meçe. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. I pari u dënua me burgim të përjetshëm, por për shkak të përfitimit të statusit të. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t'i përdornin. Ekonomstja. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. tjerë të këtij procesi. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Në seancën e radhës do të thirret për t’u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Banda e Durrësit. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t'i përdornin. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. com website. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Detajet janë zbardhur nga "i penduari" i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë pasi kreu 10 vjet burg dhe pranoi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke rrëfyer krimet e bandës. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu "Shekulli" boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të.
xkmigbntl3gv, c35rwc5dx8, ow2ichgsze2bnoe, 7z6ur1qk4zo, ecx79d1gfc9dx, xx286vltw54e5, n5ni5uo5vf95431, 92l75vyjgv, ix9vs4m85ta, 2s5esrnxrn, q1bj2y0os3, 0h3907zpjsjf5y, dfftn9nikdty, 43blqti7ntt7t, khyvi80t8vdhjst, sa71bn1bzbt, 0buytdzsb0, z2o14dm5xjcc, 0hl45yzb1j5tz0, tnpqjqp76fw, 9l0cflth92kabrw, xggkwmrx659g3, 1jp9xj26mdoyuo, dldbujy93f2qwef, 6bllbidj5t, g32b4x06dta1upw